Relacja busa C

Moją relacje z przysłowiowej roboty jaką miał do ogarnięcia bus C zacznę od przedstawienia składu i odcinków które w formie sztafety mieliśmy do pokonania.

Kierownikiem naszego zespołu był Andrzej Strzyżewski. Naszą mini drużynę uzupelnili: Marcin Pieczątkiewicz, Michał Szarzyński, Bartek Aleksandrowicz, Radek Zbierski, Norbert Hołderny, Beata Woźniak i Wojtek Stefański.

Po uroczystym przywitaniu ekipy z Trzcianki koło przejazdu kolejowego niedaleko Zdziechowy, dotarliśmy na gnieźnieński rynek skąd punktualnie o godzinie 15 sobotniego popołudnia ruszyła sztafeta z pierwszej stolicy do stolicy. Przy blasku fleszy mijając licznie zgromadzonych fotoreporterów przebiegliśmy na Wierzbiczany. Naszym głównym zadaniem było” zrobienie” odcinków od Chodowa do Woli Stępowskiej oraz od Kopytowa do Studia Wielkiej Orkiestry w Warszawie. Zarówno w samochodzie jak i na całej trasie biegu humory dopisywały. Radość była ogromna pomimo konkretnej ilości przebiegniętych kilometrów.

Bus C rozpoczął swoją robotę o godzinie 5 rano w niedzielę. Przemierzając od zmierzchu do świtu lokalne ścieżki i główne polskie drogi dotarliśmy do Woli Stępowskiej, gdzie ku naszemu zdziwieniu śniadaniem przywitała nas Pani Sołtysowa, która ugościła nas kanapkami, kawą, herbatą i ciastem. Nagle u sołtysowej był cały nasz bus, do tego bus A i chłopaki z kampera. Jeden z nich wpadł nawet z ukulele i zaczął grać . Zabawa przednia. Po śniadaniu czekał nas prysznic i obiad w Uroczysku Michałów. Popołudniu nastąpiła chwila drzemki, kawa, przepak i w drogę.

Wieczorem zaczęło być zimno a my w gorącej atmosferze ruszyliśmy w ostatni etap z Kopytowa do Warszawy. Będąc już w Warszawie przy rondzie Tybetu dołączyli pozostali runnersi i całą ekipą biegliśmy do Jurka Owsiaka.

W namiocie TVNu gdzie było całe mobilne studio orkiestrowe było jeszcze więcej fotoreporterów, radości, euforii. Było wejście live na antenę, podziękowania i ogólnie petarda. Po drodze zebraliśmy mnóstwo pieniędzy i z przeświadczeniem dobrze wykonanej roboty wróciliśmy do Gniezna.

Bartek Aleksandrowicz

Czekamy na Ciebie

Klub Altom © 2024. All rights reserved.