Pierwszy weekend marca w biegu

Marzec klubowicze zaczęli dość intensywnie. Po okresie roztrenowania przyszedł czas na sprawdzenie swojej formy na zawodach biegowych. 

4 marca trójka naszych klubowiczów wybrała się na XI Zimowy Bieg Dębowy do Dąbrowy k. Mogilna. 

Na starcie biegu na dystansie 15 km stanęli Tomczak Zbyszek oraz Salita Leszek. Do mety Zbyszek dotarł w czasie 01:17:42, a Leszek 01:43:44. 

Drugim dystansem do wyboru był bieg na trasie 5 km. Klub Altom reprezentował Jacek Małkowski, który dotarł do mety z czasem 00:21:16.

 

Wielkie brawa dla Panów 👏👏👏

Zdj: Bartosz Hanczewski

Dzień później, 5 marca w większości miast Polski królował Bieg Tropem Wilczym.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 r. odbył się pierwszy w Polsce bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Od Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Klubowicze 5 marca wybrali lokalne biegi. Na starcie „Bieg Tropem Wilczym” w Modliszewku stawili się: Asia i Łukasz Bychowiec, Asia i Leszek Wojtaszak, Marcin i Bogusia Orlikowscy, Agnieszka Gubała, Arleta Ludwiczak, Marek Tanaś, Grzegorz Rochowiak, Anna Trojanowska, Klaudia Trojanowska, Zbyszek Tomczak, Iwona Zielińska

Relację z biegu z Modliszewka przesłała Klaudia:

„Niedziela 05.03 przywitała wszystkich pięknym białym śniegiem. Drogi pokryły się śliskimi płatkami śniegu, ale to nie zraziło wielu biegaczu do wzięcia udziału w XI edycji Biegu Tropem Wilczym. Na stracie w Modliszewku, wśród 280 uczestników, pojawiło się wielu zawodników z naszego klubu. Wszyscy z uśmiechami na twarzy przebiegli w zimowej aurze trasę 5 kilometrową lub 10 kilometrową. Na mecie otrzymaliśmy medale oraz czekał na nas bogaty poczęstunek! Dla uczestników przygotowano również losowanie nagród. Wszyscy będziemy bardzo dobrze wspominać atmosferę niewielkiego biegu, ale za to zorganizowanego na medal.”

Jako pierwszy na linię mety dotarł Marcin Orlikowski. Wewnętrzną rywalizację prowadziły też dziewczyny 😉

Brawa dla całej ekipy Altomiaków 👏👏👏

W Gnieźnie „Bieg Tropem Wilczym” klub reprezentowała Asia Stawowa i Klaudiusz Kozłowski.

Bieg odbył się na Jeziorem Winiary.  Pierwszy na metę dotarł Klaudiusz Kozłowski, a wśród kobiet bieg wygrała Asia Stawowa. 

Wielkie gratulacje dla Asi i Kaludiusza!

Również 5 marca 2023 r. Bartek Aleksandrowicz wziął udział w półmaratonie w Paryżu. Bartek pisze, że nie ma co się chwalić wynikiem bo biegł typowo „turystycznie” ale dobiegł do mety z czasem 01:42:41.  Wynik i tak robi wrażenie, tak jak wieża Eiffla.

Czekamy na Ciebie

Klub Altom © 2024. All rights reserved.