Grudzień w biegu

Dość intensywnie zaczęli grudzień nasi klubowicze. Nie jest to powód do zmartwień, wręcz przeciwnie jesteśmy dumni, że tak chętnie uczestniczycie w imprezach biegowych.

W sobotę 11 grudnia spora grupa klubowiczów wystartowała w Biegu Buraka w Gołąbach, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule. Następnego dnia dwóch przedstawicieli Klubu Altom uczestniczyło w biegu we Wrześni. Dotarła do nas także relacja Klaudii z Biegu Mikołajkowego w Pobiedziskach.

„5 grudnia w Pobiedziskach odbył się Bieg Mikołajkowy na 5 km.

Trasa wytyczona została wokół Jeziora przy Skansenie Miniatur. Mocne opady śniegu i oblodzona trasa nie zniechęciły 113 biegaczy, wśród których była trójka naszych klubowiczów:

Grzegorz Rochowiak (24:14)

Klaudia Trojanowska (28:26 K20- 3 miejsce)

Lech Salita (34:50)

Po zmaganiach na śnieżnej trasie na mecie czekał ciepły posiłek, kawa, herbata, grzaniec”

Zdjęcia „Foto Doris w Kapeluszu”, „OSiR Pobiedziska”

Swoją relację z biegu przesłał również do nas Jacek.

„12 grudnia 2021 w mroźnej śnieżnej scenerii Września celebrowała VI Bieg im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

Bieg odbywa się od kilku lat – ale po dwóch latach przerwy i pierwszy raz na śniegu. Start tradycyjnie z ulicy Warszawskiej, meta na Koszarowej. Bieg na dystansie 10km odbywa się w centrum miasta – dwie pętle ulicami miasta, a zakończenie parkowymi alejkami, niestety tu było dość śnieżnie. Do biegu zapisanych było 175 osób, a ukończyły go 164 osoby.

Zwycięzcą biegu został gnieźnianin Patryk Bogucki z czasem 36:39 który walczył dosłownie do ostatniego metra o najwyższe miejsce podium.

W biegu brało udział dwóch zawodników Klubu Altom – Zbigniew Tomczak  (51:47) i Jacek Małkowski (43:49). Zbyszek wywalczył drugie miejsce w kategorii wiekowej M60

Bieg kameralny z historyczną otoczką zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego z dość płaską trasą ulicami miasta i śnieżną powłoką na terenie szkoły i alejkach parkowych. Miły sposób na spędzenie niedzieli i jednocześnie uczczenie historii z 1918 roku.”

Gratulujemy wszystkim klubowiczom uczestniczącym w tych wydarzeniach.  Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wykazaliście się dużą determinacją.

W warunkach normalnych najbardziej pomaga technika. W sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha”