Bieg Tropem Wilczym

3 marca  2024 r. w większości miast Polski dominował Bieg Tropem Wilczym.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to jest wyrazem hołdu dla żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenności i niepodległość Polski. Niezłomne postawy patriotyczne żołnierzy, męstwo oraz stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata.

W 2013 r. odbył się pierwszy w Polsce bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych, a z roku na rok projekt gromadzi coraz więcej osób.

Zarówno w Gnieźnie oraz Modliszewku odbyły się w tym roku kolejne edycje tego wydarzenia. Na starcie obu biegów pojawiło się sporo przedstawicieli żółtej drużyny Altomu.

Jak zawsze w obu biegach panowała świetna atmosfera, a dodatkowo dopisała wiosenna pogoda. 

W Gnieźnie impreza odbyła się nad jeziorem Winiary, a dwa puchary trafiły do naszych klubowiczów Ani Tanaś oraz Radka Tomczyka

Dodatkowo bieg miał wymiar charytatywny i zbierano fundusze by wesprzeć rehabilitację Kacperka Kowalkowskiego.

W Modliszewku zwycięzcą biegu był Andrzej Krzyścin.

Gratulacje dla Wszystkich uczestników za udział w biegach ku chwale Bohaterom!

Czekamy na Ciebie

Klub Altom © 2024. All rights reserved.