XVIII Bieg im. Jana Kilińskiego - ALTOM bierze wszystko (relacja + galeria)


     03.05.2009) odbyła się 18-ta edycja Biegu imienia Jana Kilińskiego. W trakcie zmagań na trasie półmaratonu prowadzącego z Mogilna do Trzemeszna wystartowała spora ilość naszych klubowiczów. Jako klub ALTOM wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych drużyn!
    Tego dnia pogoda była największym wrogiem, z którym trzeba było walczyć. Gorąco (25 stopni), bezwietrznie i bardzo sucho. Nowa trasa także nie należała do łatwych. Było sporo wzniesień, które troszkę wydłużyły czasy biegaczy.

    Na starcie stanęło 162 uczestników. Do mety dobiegło 159. Wśród startujących znalazło się 13 biegaczy Klubu ALTOM.

   Tak jak się można było spodziewać bieg jako pierwszy ukończył Klaudiusz Kozłowski, który w ostatnim czasie poświęcił sporo czasu na przygotowanie się do tego dystansu. Bez wątpienia udany start w Crossie Ostrzeszowskim zniwelował problem wzniesień podczas tego biegu.
   Już przed zapisami i dotarciem na start Piotr Karasiewicz czuł się tego dnia wyjątkowo mocny. Wcześniejsze, wspólne treningi z klubowym kolegą Tomkiem przygotowujące do maratonu sprawiły, że ta połówka w tym piekącym słońcu nie wywoływała niepokoju. Karaś wykonał swó plan. Zamknął się w założonym czasie 75 minut co dało jemu tego dnia 3 miejsce.
   Pomimo dokuczającej kontuzji i braku regularnego wypoczynku Andrzej Krzyścin musiał tego dnia zadowolić się niewdzięcznym 4 miejscem w klasyfikacji OPEN.
   Pierwszą dziesiątkę uczestników zamknęli Tomasz Szajda oraz Mariusz Adamczyk przecinaąc metę przed minięciem 80 minut. Nie wiadomo czy to udany start Tomka w maratonie (Dębno) czy też może warunki pogodowe w połączeniu z typem trasy sprawiły, że Tomek pobiegł tego dnia poniże oczekiwań klubowych kolegów ;) Mariusz niecały tydzień temu złamał 3 godziny podczas maratonu w Krakowie i dzisieszy bieg potraktował treningowo co i tak przyniosło jemu dobry czas.
   Według założonego dzień wcześniej planu i zgodnie z oczekiwaniami jako 17-ty linię mety przekroczył Maciej Grzechowiak zamykając się poniżej 85 minut.
   Jako 46-ty uczestnik biegu na linię mety wbiegła nasza utalentowana biegaczka Arleta Ludwiczak. Czas jaki zdobyła zagwarantował jej miejsce na podium w kategorii kobiet oraz w swojej kategorii wiekowej.
   Na ostatnich kilometrach półmaratonu wyścig z czasem, walkę ze sobą i pogoń za uciekającą Arletą prowadził Adam Wiliński. Niestety Arlety dogonić się nie udało i czas na mecie zakręcił się wokół 97 minut dając tym samym 48 pozycję w klasyfikacji Open.
   Zawsze uśmiechnięty, niezwykle pogodny i niezmordowany uczestnik kilkudziesięciu imprez biegowych rocznie Lech Salita uplasował się tegoż dnia na 71 miejscu z czasem 01:43:39.
   Pomimo upału i wielu wzniesień Dariusz Berg ustanowił swój nowy rekord życiowy na dystansie 21km. Wcześniejszy rekord został pobity o prawie 2 minuty! Darek ostatni miesiąc biegał według wskazówek doświadczonych kolegów Klaudiusza oraz Tomka i podczas biegu z Mogilna do Trzemeszna zawzięcie realizował swój założony plan.
   Rysiu nie cierpi biegać w ostrym słońcu ale tego dnia nie miał innego wyjścia. Na trasie brakowało cienia a odległość między punktami z wodą wydawała się w ogóle nie zmniejszać. Mimo tego Ryszard zajął 100 miejsce przecinając metę z czasem 01:50:45
   Upał i trasa dała się we znaki również Wojtkowi, który osłabł w połowie dystansu. Kiedy kryzys minął zaczął odrabiać straty kilometr po kilometrze i sekundę po sekundzie ale niestety Ryśka już nie udało się dogonić ale rzeźko i bez śladu wycieńczenia Wojtek wbiegł na stadion i przekroczył metę z czasem 01:53:49
   Najgorzej tego dnia upał zniósł Henryk. Pogoda odcisnęła na nim swoje piętno bezlitośnie ale mimo tego siłą woli Henryk zszedł poniżej dwóch godzin i na prawdziwych rezerwach paliwa dotarł do mety z czasem 01:57:03 Silny charakter oraz duma sprawiły, że Henryk się nie poddał i walczył do samego końca.

   Drużyna ALTOMU zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej! Wyniki Open:

001. Kozłowski Klaudiusz                  01:12:17 (I Open, I w kat. M-30)
003. Karasiewicz Piotr                      01:14:58 (III Open, I w kat. M-40)
004. Krzyścin Andrzej                                  01:15:41 (II w kat. M-40)
009. Szajda Tomasz                                   01:19:06 (III w kat. M-30)
010. Adamczyk Mariusz                                                     01:19:47
017. Grzechowiak Maciej                                                   01:24:40
046. Ludwiczak Arleta         01:36:57 (III w kat, Kobiet, II w kat. K-30)
048. Wiliński Adam                                                            01:37:25
071. Salita Lech                                                               01:43:39
089. Berg Dariusz                                                              01:47:46
100. Kusy Ryszard                                                            01:50:45
113. Łącki Wojciech                                                          01:53:49
126. Januchowski Henryk                                                  01:57:03

ALTOM wygrywa kategorie druzynowa.jpg

Start.jpg

Start_2.jpg

Tomek_Mariusz_Maciej_na_trasie.jpg

Koza.jpg

Koza_meta_2.jpg

Koza_meta.jpg

Karas.jpg

Andrzej.jpg

Andrzej_meta.jpg

Tomek.jpg

Tomek_meta_2.jpg

Tomek_meta.jpg

Mariusz.jpg

Mariusz_meta.jpg

Mariusz_meta_2.jpg

Maciej.jpg

Maciej_meta.jpg

Arleta.jpg

Arleta_meta.jpg

Adam.jpg

Adam_meta.jpg

Lech.jpg

Lech_meta.jpg

Bergol.jpg

Bergol_meta.jpg

Rysiu.jpg

Rysiu_meta.jpg

Wojtek.jpg

Wojtek_meta.jpg

Heniu.jpg

Henryk_meta.jpg

Altom_po_biegu.jpg

Altom_po_biegu_2.jpg

Arleta w kategorii kobiet.jpg

Arleta w kategorii.jpg

Koza w open.jpg

Koza w kategorii.jpg

Karas w kategorii.jpg