POBYT GRUPY BIEGACZY Z KLUBU ALTOM GNIEZNO W MIEŚCIE PARTNERSKIM SPEYER( NIEMCY)


W dniach 12-14 lipca 2013 roku 6 zawodników klubu sportowego ALTOM wyjechało reprezentować Gniezno podczas biegu ulicznego organizowanego w ramach corocznego festynu BREZELFEST w mieście partnerskim SPEYER w Niemczech. Przedstawiciele naszego miasta byli bardzo mile przyjęci przez lokalne władze.W pierwszym dniu pobytu delegacja z Gniezna zwiedzała miasto podziwiając uroki centrum miasta z ogromną katedrą na czele, a wieczorem po kolacji uczestniczyli w festynie Brezelfest, który zgromadził bardzo liczne rzesze ludzi.

 

W sobotę delegacja polska była na oficjalnym spotkaniu przedstawicieli miast partnerskich z Włoch, Rosji i Polski w miejscowym ratuszu, gdzie zostali oficjalnie przywitani przez burmistrza Speyer oraz przekazali  sobie drobne upominki i materiały promujące poszczególne miasta partnerskie.

 

Ostatni dzień pobytu biegaczy z Gniezno to udział w lokalnym biegu po ulicach Speyer na dystansie 8.200 metrów. W bardzo upalnej pogodzie(30ºC) wystartowało 808 biegaczy. Zawodnicy klubu Altom Gniezno zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji open oraz kategoriach wiekowych:

 

            8.  Kozłowski Klaudiusz - 28:07 ( 1 miejsce w kat. M-40)

            13. Grzechowiak Maciej - 29:14 ( 2 miejsce w kat. M-40)

            19. Karasiewicz Piotr      - 30:05 ( 2 miejsce w kat. M-50)

            37. Wiliński Adam           - 32:10 ( 6 miejsce w kat. M-40)

            57. Strzyżewski Andrzej  -33:19 ( 9 miejsce w kat. M-40)

            394. Salita Leszek            - 42:46 (37 miejsce w kat. M-50)

 

Dzięki lokalnym władzom i organizatorom biegu delegacja zawodników klubu Altom Gniezno mogła atrakcyjnie i aktywnie spędzić weekend oraz reprezentować Gniezno podczas corocznego festynu Brezelfest w mieście partnerskim Speyer w Niemczech.

 

Zawodnicy Altom Gniezno

Galeria