Opłatek wigilijny w Klubie ALTOM


   Tradycyjnie już w połowie grudnia spotkaliśmy sie w Hotelu Lech na corocznej, klubowej kolacji wigilijnej.
   Uroczystość zaczęła się od upamiętnienia zmarłego w tym roku Henryka Borowczyka. Wymowna minuta ciszy po raz kolejny przypomniała nam wspaniałego człoweka, przyjaciela i kolegę oraz fakt, że już nigdy Go nie zobaczymy...

   Po dłuższym wprowadzeniu, które było momentami bardzo poważne a niekiedy wręcz rozbrajająco zabawne wszyscy wstaliśmy aby złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia łamiąc się wigilijnym opłatkiem. Wśród ogromu życzeń górowało zdrowie i nic w tym dziwnego wszak bez zdrowia na nic nam materialny blichtr.
  
   Po tych serdecznych chwilach przystąpiliśmy do konsumpcji oraz bardziej przyziemnych dyskusji. Z racji tego iż rzadko możemy się spotkać w tak dużym gronie rozmowy dotyczyły najczęściej wyników, startów oraz imprez ,w których udało nam się wziąć udział a także planów na przyszły rok.
  
   Niestety w spotkaniu nie mógł uczestniczyć Waldek Żurowski. Przekazał Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom Klubu Altom poprzez Andrzeja oraz Wojtka najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne oraz pamiątkowe upominki. (Ciekawe czy zobaczymy w przyszłym roku Waldka na trasie X Biegu Europejskiego?)
  
   Kolejnym punktem spotkania było podsumowania dwóch imprez organizowanych przez nas, to jest: Biegu Lechitów oraz Biegu Europejskiego. Wyszczególniliśmy plusy oraz minusy co dało nam obraz tego, w którym kierunku mamy dalej podążać. Następnie Andrzej przedstawił wizję X Biegu Europejskiego, do którego ruszyły już zapisy. Poruszyliśmy także wszystkie uwagi pozytywne jak i negatywne jakie otrzymaliśmy od biegających internautów traktując je jako konstruktywną krytykę. Między innymi na bazie tego, jeszcze "na gorąco" uruchomiliśmy w panelu rejestracyjnym do biegu opcję wyboru koszulek.
  
   Nie byłoby klubowego opłatka bez nagród i dyplomów w kategoriach "Pół żartem - pół serio".
I tak zaczynając zgodnie z zasadami dobrego wychowania w pierwszej kolejności wyróżnione zostały kobiety.
   Za ostre rozpoczęcie sezonu i zostawianie innych w tyle dyplom otrzymała Agnieszka Jaskólska. Trzymamy kciuki za tym aby 2012 rok był nie tylko ostro rozpoczęty ale i zakończony w takiej samej formie.
   Za zajmowanie miejsc medalowych we wszystkich startach nagrodę otrzymała rewelacyjna w tym sezonie Arleta Ludwiczak. ( Pisząc ten tekst zastanawiam się czy to córka motywuje mamę, czy raczej mama córkę.)
   Następnie przyszła kolej na wyróżnienia męskiej części klubu.
   Pierwsze laury jak się można było spodziewać należały do Ambasadora Altomu czyli Leszka Sality, który nie dość, że zalicza przeszło 60 startów rocznie to jeszcze staje się już rozpoznawalny w cieplejszych zakątkach Europy.
   Kolejne dyplomy znalazły się w zaskoczonych dłoniach "Trzech muszkieterów" :) Janusz, Andrzej oraz Adam wyróżnieni zostali za promowanie przyjaźni na wielu biegowych imprezach co powoduje wzrost sympatii do wszędobylskich Altomków.
   I na koniec za niesamowity "Come back" nagrodzony został Andrzej Krzyścin, któremu wszyscy życzyliśmy podium na przyszłorocznym maratonie w Austin.
  
   Zanim przeszliśmy do mniej poważnych tematów Andrzej oraz Klaudiusz zaprezentowali nam najnowszą kolekcję strojów klubowych przygotowanych na przyszły sezon. Wzorem nowych kompletów startowych w jakich startowaliśmy latem i jesienią cały koplet utrzymany będzie w kombinacjach kolorów białego, szarego, żółtego, i czarnego.
  
   Po tych wszystkich punktach oddaliśmy się burzliwym dyskusją przy oprawie filmów i zdjęć z mijającego sezonu startowego racząc się ciastem sokiem oraz piwem wedle uznania.

  Kończąc swój przydługi wywód zakończę słowami poety: "Je też tam byłem, miód i wino piłem."

Altom_oplatek_2011 (10).JPG Altom_oplatek_2011 (11).JPG Altom_oplatek_2011 (14).JPG Altom_oplatek_2011 (18).JPG
Altom_oplatek_2011 (21).JPG Altom_oplatek_2011 (24).JPG Altom_oplatek_2011 (28).JPG Altom_oplatek_2011 (29).JPG
Altom_oplatek_2011 (36).JPG Altom_oplatek_2011 (37).JPG Altom_oplatek_2011 (38).JPGAltom_oplatek_2011 (4).JPG
Altom_oplatek_2011 (45).JPG Altom_oplatek_2011 (46).JPG Altom_oplatek_2011 (5).JPG Altom_oplatek_2011 (50).JPG
.