Klubowe podsumowanie roku 2015


5 Grudnia w hotelu Pietrak odbyło sie spotkanie członków klubu Altom. Na początku było podsumowanie kończącego się sezonu 2015. Wszystkich uczestników powitał Waldemar Zurowski Prezes firmy Altom oraz Andrzej Krzyścin i Wojciech Łącki reprezentujący zarząd klubu. Podczas prezentacji, która przygotowała Arek Kruszona zostały przypomniane najważniejsze zawody, w których startowali klubowicze oraz 3 imprezy biegowe organizowane przez klub Altom.Następnie zostały wręczone wyróżnienia za działalność  sportową i społeczną na rzecz klubu:

1. Aneta i Dariusza Bergowie z dziećmi „Rodzina Doskonała”

         Za pasję i serce, nie tylko do biegania

2. Piotra Bauma „Wyczyn”

        Za „Bieg Rzeźnika” w gipsie

3. Bartosz Aleksandrowicz „Łam marzenia”

         Za złamanie 3 godzin w maratonie

4. Piotr Karasiewicz „Biegam i działam”

        Za sukcesy i troskę o kilometry

5. Malwina Kuberka  „Tak zaczynam”

         Za debiut w maratonie

6. Arleta Ludwiczak „Podium”

        Za nieprzerwane sukcesy

7. Maciej Różak  „Curro ergo sum”

        Za wytrwałość i marzenia

8. Lech Salita „Pasja”

       Za niekończący się bieg...

9. Norbert Wojciechowski „Triathlon”

       Za debiut i świetny wynik

Po tych wyróżnieniach Waldemar Zurowski wręczył wszystkim upominki od firmy ALTOM.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa.

To był bardzo udany rok dla naszego klubu. Sporo indywidualnych sukcesów, miejsc na podium, życiówek, ukończonych trudnych zawodów. Do klubu wstąpiliśmy nowi zawodnicy i obecnie jest ponad 80 zdeklarowanych zawodników klubu.  W tym roku wystartowaliśmy z kolejna imprezę - Gnieźnieński Bieg Niepodległości. Nie wiem czy jest w Polsce jakakolwiek organizacja czy jakiś ośrodek sportu, który organizuje, jak my, więcej niż 2 duże biegi. Nie mówię tu o imprezach cyklicznych typu Grand Prix w lasach, parkach czy wkoło jeziora, tylko o różnych biegach, na różnych trasach i dystansach. Zorganizowaliśmy 3 rewelacyjne biegi, z których każdy ma inny charakter i klimat. Każdy z tych biegów ma inną myśl przewodnią, która wyróżnia go od typowych biegów, których w Polsce w roku rozgrywanych jest ponad 3,5 tysiąca.

Bieg Europejski- dystans 10 km, atestowana trasa, rozgrywany na 2 pętlach w centrum miasta. 2 pętle z których pierwsza jest krótsza pozwalają na śledzenie rywalizacji przez kibiców a jednocześnie zapobiegają dublowaniu. Płaska, szybka trasa sprzyja uzyskiwaniu dobrych wyników. Udział czołowych polskich i zagranicznych zawodników bardzo podnosi rangę sportową tego biegu. Usytuowanie startu i mety na Rynku stwarza świetny, gościnny klimat dla uczestników. Obok biegu głównego organizujemy Bieg Przedszkolaka, który z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem.
Charakterystycznym motywem Biegu Europejskiego jest poparcie dla procesu integracyjnego Polski z Unią Europejską. Dodatkowo każdego roku będziemy prezentowali jeden z krajów członkowskich UE. W 2016 będzie to Dania. Bieg jest zaliczany do GP Wielkopolski w biegach na 10 km.

Bieg Lechitów - dystans 21,0975 km (półmaraton), trasa z punktu do punktu, pagórkowata, ze startem i metą w pięknych historycznych miejscach. Nie startują tu gwiazdy ale za to limit uczestników może być większy niż w BE. Staropolska oprawa biegu, biesiadny poczęstunek na mecie, koronacja zwycięzców wyróżniają ten bieg spośród innych półmaratonów w Polsce. Bieg jest zaliczany do GP Wielkopolski w półmaratonów oraz do bardzo prestiżowego grona Korony Polskich Pólmaratonów.

Gnieźnieński Bieg Niepodległości - dystans ok. 11 km, start koło Katedry, meta na Rynku - to lekcja współczesnego patriotyzmu (hymn, polskie barwy, flagi Polski, Marszałek, polscy żołnierze z różnych okresów historii itp.). Najmniej liczny bieg ale z bardzo ciekawą oprawą, marcińskimi rogalami i grzańcem :)

Nasza solidność i profesjonalizm w organizacji jest bardzo doceniana przez uczestników. Dzięki temu we wszystkich 3 biegach musieliśmy zwiększyć zaplanowane limity startujących. A po zwiększeniu limitów również one zostały szybko wyczerpane. Za ich organizację prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów - Henryk Paskal wręczył mi Srebrną Odznakę PSB za popularyzację biegów w Polsce.

Po raz pierwszy w tym roku zorganizowaliśmy spotkanie z Wolontariuszami, którzy pomagają przy organizacji biegów. 128 -miu wolontariuszy otrzymało od Prezydenta Gniezna oraz Pauliny Żurowskiej i Darka Majorczyka upominki i dyplomy za swoje zaangażowanie.

W sierpniu zorganizowaliśmy 2 tygodniowe turnusy obozu biegowego w Jakuszycacg. To był rewelacyjny pomysł na integrację zawodników oraz na wykonanie ciężkiej pracy treningowej, której na co dzień nie bylibyśmy w stanie zrobić.

2 razy w miesiącu organizujemy Czwartki Biegowe - otwarte treningi, na których poruszamy tematy interesujące biegaczy. Uczymy ja zdrowo i mądrze trenować. Pokazujemy różne jednostki treningowe. Zapraszamy wybitnych gości ze świat biegowego.

Zdobyliśmy też 3 medale na mistrzostwach Polski Weteranów w pólmaratonie (Arleta, Klaudiusz i Andrzej).

W tym roku podjęliśmy jeszcze jeden wysiłek: przekształciliśmy nasz klub z UKS-u w Klub Altom Gniezno zarejestrowany w KRS.

To był naprawdę świetny rok dla naszego klubu. Gratuluję nam wszystkim!

Na koniec chciałbym podziękować klubowiczom, którzy oprócz wspólnej zabawy w bieganie również wspierają klubu i nasze biegi:

Waldemar Żurowski - Altom

Dariusz Majorczyk  - Drukarnia Majorczyk

Dariusz Toboła - "Olimp" Maszyny Budowlane

Leszek Basiński - MAL-LAK

 

Dzięki wszystkim i powodzenia w 2016 roku!

Andrzej Krzyścin

 

Galeria