II Bieg Czerniejewski pod dyktando Altomu.

" Na starcie II Biegu Czerniejewskiego, który odbył się w ubiegłą sobotę, 21.05.2011, stanęło blisko 200 zawodników z powiatu gnieźnieńskiego. Nie przestraszył ich żar lejący się z nieba, a kilkugodzinną imprezę, która odbyła się na ulicach Czerniejewa, należy zaliczyć do bardzo udanych.
   Czerniejewskie zawody podzielone były na dwie części: w pierwszej wystartowało ponad 150 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów, a w drugiej części – biegu głównym na dystansie 6 km – ponad 40 zawodników i zawodniczek z całego regionu.
   Po rywalizacji dzieci i młodzieży, rozpoczął się bieg główny, którego uczestnikami byli zarówno znani biegacze jak Andrzej Krzyścin czy Klaudiusz Kozłowski, ale trzon grupy stanowiły osoby dla których „bieg to zdrowie”.
   Bieg główny już od początku miał swoich faworytów. Po pierwszych trzystu metrach na czoło stawki biegaczy wysunęli się biegacze Klubu „Altom” Gniezno: Andrzej Krzyścin, Klaudiusz Kozłowski i Mariusz Adamczyk. Około 150 metrów przed metą, mocny finisz rozpoczął Klaudiusz Kozłowski i on zwyciężył w II Biegu Czerniejewskim. Drugi linię mety przekroczył Andrzej Krzyścin, a trzecie miejsce na podium zdobył Mariusz Adamczyk.
   Z kolei w kategorii kobiet pierwsze miejsca zajęła – także zawodniczka „Altomu” - Arleta Ludwiczak, wyprzedzając swoją koleżankę klubową Agnieszkę Jaskulską, a trzecie miejsce wywalczyła Agata Wrona.Wszystkim reprezentantom Klubu „Altom” Gniezno serdecznie gratulujemy i dziękujemy za prawdziwe sportowe emocje. Jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! "