Dołącz do Biegu Europejskiego i pomóż innym!


Sponsor strategiczny biegu jest inicjatorem bardzo szlachetnej akcji "Dołącz do Biegu Europejskiego i pomóż innym".

Dołącz do „Biegu Europejskiego” i pomóż innym

 Bieg Europejski 2010 photo ALTOM.jpg

Firma VELUX, światowy lider produkcji okien dachowych, wesprze wybraną, gnieźnieńską organizację lub inny projekt społeczny służący mieszkańcom Gniezna przekazując kwotę 10 zł. za każdego uczestnika „Biegu Europejskiego”, którego 10. edycja odbędzie się w Gnieźnie już 14 kwietnia.

Wśród pracowników fabryki VELUX w Gnieźnie trwa proces selekcji podmiotu najbardziej potrzebującego pomocy w mieście i jego okolicach. Wybrana jeszcze przed rozpoczęciem „Biegu Europejskiego” 14 kwietnia organizacja otrzyma wsparcie finansowe, którego wysokość będzie uzależniona od ilości osób, które wezmą udział w biegu. Z okazji dziesięciolecia tego wydarzenia sportowego Fundacja pracownicza firmy VELUX postanowiła w szczególny sposób wesprzeć lokalną społeczność przekazując symboliczne 10 zł. za każdego uczestnika biegu na rzecz wybranej przez pracowników VELUX organizacji.

„Gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji biegu, w której licznie wystartują także nasi pracownicy. Mamy nadzieję, że szczytny cel zmotywuje jak największą liczbę biegaczy do udziału w tym ważnym wydarzeniu sportowym w naszym regionie” – powiedział Jerzy Pęczak, Dyrektor NB Polska, fabryki okien VELUX w Gnieźnie.

Mająca siedzibę w Gnieźnie spółka produkcyjna VELUX – NB Polska, która od lat bierze czynny udział w życiu mieszkańców miasta, a także od wielu lat jest głównym sponsorem „Biegu Europejskiego”. W wydarzeniu co roku startuje grupa pracowników, dla których bieganie jest pasją. W tym roku firma VELUX planuje także przyznanie nagród specjalnych najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi „Biegu Europejskiego”, którzy biorą w nim udział od przynajmniej trzech lat.

„Jesteśmy dumni z faktu, że część wypracowanego przez VELUX zysku jest przeznaczana na cele charytatywne. Działalność ta jest głęboko zakorzeniona w misję firmy modelowej, czyli takiej, która chce być wzorem dla innych przedsiębiorstw m.in. w zakresie odpowiedzialności społecznej”  - powiedziała Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalny VELUX Polska.

Właścicielem i głównym udziałowcem Grupy VELUX są fundacje Villum Kann Rasmussen Foundation oraz VELUX Foundation, które prężnie działają w Polsce wspierając wiele programów naukowych, kulturalnych i społecznych. W 2011 roku kwota dotacji fundacji w Polsce przekroczyła 8 mln złotych. Od 2004 roku fundacje VELUX w Polsce przekazały łącznie na cele charytatywne i społeczne ponad 34 mln zł. Dotacje otrzymały między innymi: Fundacja Barka z Poznania, Fundacja Dzieci Niczyje, SOS wioski dziecięce. Fundacja pracownicza VELUX co roku wspiera osoby zatrudnione w fabryce VELUX w Gnieźnie i ich rodziny w trudnych sytuacjach życiowych, a także pomaga w edukacji ich dzieci.

Bieg Europejski w Gnieźnie organizowany jest przez Klub Sportowy Altom od 2003 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w regionie, które popularyzuje zdrowy styl życia.  Biorą w nim udział zarówno sportowcy jak i amatorzy. Trasa biegu liczy 10 km. W 2011 roku bieg ukończyło ponad 660 osób.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Agnieszka Kamińska
PR Manager, VELUX Polska

Telefon: (+48 22) 33 77 053, (+48) 502 410 414
E-mail:
Agnieszka.Kaminska@VELUX.com

Andrzej Krzyścin
Prezes, MKS Altom Gniezno
Telefon: (+48) 608 689 745
E-Mail: a_krzyscin@poczta.onet.pl


Informacje o Grupie VELUX

Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, które zapewniają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 11 krajach,
a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a jej produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest około 10 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding A/S.
Więcej informacji na stronie www.velux.com.

 

Informacje o VELUX w Polsce

Firma VELUX Polska, będąca częścią Grupy VELUX, jest obecna na polskim rynku od 1989 roku. Biuro handlowe VELUX Polska funkcjonuje od 1990 roku. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 roku, a kolejna powstała w 2003 roku w Namysłowie. Wszystkie fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 zgodności produkcji z zasadami ekologii, jak również OHSAS 18001 z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnienie VELUX w Polsce systematycznie rośnie, obecnie w fabrykach i spółce handlowej pracuje ponad 1 450 osób. Więcej informacji na stronie www.velux.pl