Czwartek Biegowy i prezentacja koszulek XVI BE


Orkan Fryderyka nie przeszkodził 27 najgorliwszym uczestnikom Czwartków Biegowych dotrzeć na trening 18 stycznia do auli GSW Milenium. Wśród uczestników był Zastępca Prezydenta – Michał Powałowski. Trening rozpoczął się od prezentacji koszulek tegorocznej edycji Biegu Europejskiego.Koszulki XVI Biegu Europejskiego firmowane są przez Saucony co gwarantuje ich wysoką jakość. Wykonana są z materiału KOL-SPORT DRY, który składa się z poprzecznych sekcji przędzy poliestrowej z czterokanałową konstrukcją. Dzięki temu odprowadza wilgoć od ciała dużo szybciej niż konwencjonalna przędza poliestrowa. Oznacza to, że koszulka zapewnia wysoki komfort użytkowania, bardzo dobrą przewiewność, a materiał daje przyjemne uczucie miękkości.

Bieg Europejski od 2015 roku, każdą kolejną edycję, dedykuje innemu państwu Unii Europejskiej. Były już edycje nawiązujące tematyką do Niemiec, Dani oraz Włoch, a podczas tegorocznej edycji biegacze będą mieć możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat Francji. Właśnie dlatego koszulki uczestników przyozdobiona jest symbolem Paryża - wieżą Eiffla. Organizatorzy uzyskali zgodę na wykorzystywanie jej wizerunku w promocji imprezy, a Ambasada Francji objęła bieg honorowym patronatem.

Po prezentacji koszulek, Klaudiusz Kozłowski i Andrzej Krzyścin przeprowadzili trening obwodowy.  20 stanowisk uczestnicy treningu pokonali w 3 seriach, gdzie 20 sekund trwało ćwiczenia na jednym stanowisku i 20 sekund przerwa na zmianę stanowiska.

Wśród uczestników treningu zorganizowano szybki konkurs z wiedzy o Biegu Europejskim a zwycięzcy otrzymali albumy Pasja Biegania wręczone przez autora Grzegorza Grabowskiego.

Kolejny czwartek biegowy, również w auli GSW Milenium odbędzie się 1 lutego o godzinie 18:00. W programie piłki lekarskie i pasy.

Galeria