Bieg Europejski - relacja Leszka

Napracowali się przy tym biegu to niech mają - powiedziała Matka Natura i sprawiła, że pogoda na tegorocznej edycji Biegu Europejskiego była prawie taka jak w kraju, który patronował biegowi.

Viva Espania! - pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Bieg Europejski. Było to także uczczenie setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między niepodległą Polską, a królestwem Hiszpanii. Do tego faktu nawiązywał hasztag na tyle tegorocznej biegowej koszulki. Na przedzie zaś La Giralda - symbol Sevilli. Jako zawodnik nie biegnący raczej na czele stawki, a wręcz odwrotnie, zwróciłem uwagę że bardzo wielu biegaczy miało na sobie właśnie te koszulki, czyli... chyba się spodobały. Nie zabrakło też biegaczy, którzy  cały dystans pokonali w strojach hiszpańskich seniorit i caballeros.
Sam dyrektor biegu - Andrzej Krzyścin - witał zwycięzców w stroju torreadora!

Ale nie o modzie ma być, tylko o bieganiu. Zapisało się  1780 zawodników, wybiegło na trasę 1494, niestety, dziewięcioro biegu nie ukończyło, między innymi Tomasz Zubilewicz, któremu rozpadł się but...
Jak się biegło? Super!!! Nowa trasa, starzy, ale sprawdzeni kibice, no i psychiczna presja żeby "wew swoim fyrtlu poruty se nie narobić..."
I się udało! Każdy biegł na miarę swoich możliwości, no , niektórzy szybciej, stąd na ich kontach nowe życiówki... Ale na wszystkich szyjach kolejny medal z gwiazdkami dookoła...
Mimo że nie biegłem w czołówce, to wiem kto wygrał :)
Zawodnicy węgierskiego teamu Benedek napotkali stanowczy odpór polskich zawodników i w pierwszej dziesiątce mężczyzn kenijczycy zajęli miejsca 2 i 6 a wśród kobiet 3 i 6 miejsca.
Zwyciężyli Adam Nowicki i Iza Trzaskalska.
Warto zauważyć, że Iza wygrała czwarty z rzędu Bieg europejski i chyba chce pokonać Małgorzatę Sobańską, która wygrałą 7 kolejnych edycji.
Nie wiem czy jej to zakomunikowała, ale miała okazję bo pani Małgosia była jednym z gości honorowych Biegu.