10 Poznań Maraton

11 października 2009 roku odbył się 10 Poznan Marathon. Wśród ponad 4000 biegaczy znalazło się również jedenastu zawodników gnieźnieńskiego Klubu Altom. Pogoda tego dnia pozostawiała wiele do życzenia w porównaniu z poprzednim rokiem. Tym razem przyszło nam pobiec w pochmurny, mokry dzień przy temperaturze wahającej się mioędzy 14 a 12 stopniami ciepła. Mimo tego nastroje tuż przed biegiem były bardzo pozytywne. Nic dziwnego gdyż tego dnia padł absolutny rekord frekwencji w polskich biegach ulicznych.

Razem z rolkarzami i wóżkowiczmi na lini startu pojawiło sie ponad 4600 uczestników. W takim tłumie ludzi chcących pokonać królewski dystans trudno o brak motywacji do biegu. Ostatnie wskazówki przed startem otrzymaliśmy od Andrzeja Krzyścina oraz Tomka Szajdy, którzy dopingowali nas na trasie. Andrzej został również przyjęty z entuzjazmem przez prowadzących imprezę od strony medialnej gdyż na stałe wpisał się w karty historii tego maratonu wygrywając go dwukrotnie. Na trasie wspierali nasz również Jędrzej i Szymon Strzyżewscy, którzy zajęli się także fotograficzną częścią imprezy. Na mecie witali nas już Remik Czaczyk oraz Aneta Berg skandując głośno dodając sił na tych ostatnich metrach biegu. Dla niektórych z nas był to prawdziwy maratoński sprawdzian sił i możliwości a także debiut na tym dystansie. Wszyscy klubowicze mogą zaliczyć ten start do udanego utrzymując formę lub poprawiając swoje poprzednie wyniki. Debiuty okazały się również udane. Wszystko to cieszy jeszcze bardziej. Widać, że treningi przygotowawcze zostały przeprowadzone prawidłowo. Od strony organizacyjnej bieg został przeprowadzony na światowym poziomie co jest chyba jednym z wielu czynników wpływających na to, że Poznań staje się Polską stolicą maratonu.