"Arktyczna" setka


Wczoraj odbyła się czwarta edycja Ultramaratonu Zielonogórskiego "Nowe Granice". Ponad stu kilometrowa trasa wiedzie wokół granic miasta w większości leśnymi duktami. Nasz klub reprezentował Dariusz Berg startując w kategorii indywidualnej.Dariusz Berg:

"Na "Nowych Granicach" byłem po raz drugi. Dwa lata temu była temperatura dodatnia. W tym roku niestety nie było już tak komfortowo. Termometry wskazywały -7 stopni a nasilający się z godziny na godzinę wiatr wychładzał skutecznie sprawiając, że odczuwało się kilkunastostopniowy mróz. Pogoda rozdała karty po swojemu. Momentami nie szło kompletnie się dogrzać nawet mocniejszym biegiem. Siłą rzeczy nie zatrzymywałem się na punktach dłużej niż wymagało nalanie herbaty oraz izotoniku aby nie wychładzać się dodatkowo. Do mety dotarło około 140 zawodników natomiast zapisanych było ponad 200. Mimo różnych kłopotów zdrowotnych udało mi się zrealizować swój plan podstawowy czyli ukończyć bieg poniżej 12-tu godzin. Wynik netto na mecie wyniósł 11:41:46.

Po biegu zabrakło ciepłej wody pod prysznicami i sam już nie wiem czy trudniej było biegać na mrozie czy wymrożonym wykąpać się w zimnej wodzie :) Satysfakcja osiągnięta, niedosyt pozostaje, walczymy dalej."

Galeria