Trening X Wigilijna Dycha

Trening “X Wigilijna Dycha” wokół jeziora Jelonek odbył się 24 grudnia 2020.

Ze względu na obostrzenia związane z Covid-19 nie można było zrobić biegu z taką oprawą jak w poprzednich latach. Mimo to na trening przybyła grupa ok. 100 biegaczy, którzy w świątecznym klimacie przebiegli ok. 10 km wokół jezior Jelonek.

Pomysł i organizacja dziesięciu dotychczasowych edycji Wigilijnej Dychy, to dzieło Tomasza Nowaczyka, który połączył w jedną całość bieganie i pomaganie, w tak ważnym dniu jak Wigilia Bożego Narodzenia.

Ze względu na skomplikowaną sytuację Tomek nie mógł zorganizować tego biegu, dlatego Klub ALTOM w ramach cyklu „Czwartki Biegowe” przeprowadził Trening „X Wigilijna Dycha”.

Tradycją tego biegu jest pomoc charytatywna. W tym roku zbieraliśmy datki dla malutkiej Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni – SMA. Wpłaty można było dokonywać poprzez fundację Siepomaga na założoną specjalnie dla Olgi skarbonę.

Wspólnymi siłami udało się zebrać 2363 zł.

 

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli inicjatywę. W tych trudnych czasach po raz kolejny mogliśmy na Was liczyć.

Każdy kto chciałby jeszcze sprawić prezent małej Oldze, może dołączyć się do ogólnej zbiórki na https://www.siepomaga.pl/olga

Tomkowi i jego zespołowi, życzymy aby kolejna organizacja Wigilijnej Dychy przebiegła bez zakłóceń.

 

Do zobaczenia za rok!

Czekamy na Ciebie

Klub Altom © 2024. All rights reserved.