Raport biegowy

Nasi Klubowicze jak zwykle nie próżnują. Systematyczne treningi pozwalają sprawdzić się na zawodach biegowych. 

Poniżej krótkie relacje z trzech biegów.

VI Zimowy Cross Pobiedziska 26.02.2022 – relacja Asi Bychowiec

Na liście startowej 168 zawodników, ukończyło 143 zawodników. Trasa biegu prowadziła duktami leśnymi Parku Krajobrazowego Promno do około Jeziora Dębiniec.  Jak zawsze na tym biegu jest co robić: zbiegi , podbiegi , błotko. Od początku do samego końca jest biegiem wymagającym. Po biegu czekał na nas ciepły posiłek.  I ceremonia wręczenia nagród. Bieg i organizacja biegu na wysokim poziomie.

Startowało 3 klubowiczów:

Lech Salita M60+ 7 czas netto 1:12:33 brutto 1:12:47

Łukasz Bychowiec M30 4 czas netto 44:53 brutto 44:58

Joanna Bychowiec K30 3 czas netto 50:48 brutto 50:54

zdjęcia: Foto Doris w Kapeluszu

Bieg Tropem Wilczym w Modliszewku 06.03.2022 – relacja Asi Bychowiec

6 marca w Modliszewku odbył się pierwszy raz zorganizowany przez Gminę Gniezno bieg Tropem Wilczym. W Biegu udział wzięło 6 klubowiczów: Klaudia Trojanowska, Grzegorz Rochowiak, Bogusia i Marcin Orlikowscy, Asia  Łukasz Bychowiec.  Start biegu usytuowany był na boisku SP w Modliszewku i prowadził w stronę osiedla Sobańskiego gdzie trzeba było przebiec 5 razy wokół osiedla. Świetna zabawa bez presji czasów i wyników.  Po biegu ciepłym posiłkiem częstowały panie z KGW Babki z Modliszewka. Było też pyszne ciacho, kawa, herbata. Udział w biegu wzięło ok. 200 zawodników:  dzieci, młodzież, dorośli.

Bieg Tropem Wilczym 06.03.2022 Gniezno – relacja Asi Stawowej

Bieg podzielono na kilka kategorii i dystansów. Jako pierwsi startowali głównie najmłodsi biegacze, którzy mieli do pokonania dystans 1963 metrów. Na bardziej doświadczonych czekały dystanse 5 kilometrów (2 okrążenia wokół akwenu) i 10 kilometrów (4 okrążenia). Zawodnicy startowali nie tylko w kategoriach kobiet i mężczyzn, ale także biegu z kijkami, w umundurowaniu wojskowym lub z dziesięciokilogramowym obciążeniem. Na starcie zjawiło się ponad stu biegaczy, a o godzinie 11.00 ruszył bieg na 5 i 10 km. Klub Altom reprezentowała Joanna Stawowa, która wystartowała na dystansie 10 km.
Pogoda dopisała, chłodna oraz bezwietrzna aura zachęcała do szybkiego biegania. Przed biegiem zakładałam, że pobiegnę ten dystans treningowo w granicach 4.20-4.25, jednak po przebiegnięciu pierwszych kilometrów uznałam, że czuje się na tyle dobrze, że mogę utrzymać tempo biegu w granicach 4.10-4.15.  Przez cały dystans trzymałam się  dwóch mężczyzn w odległości ok. 5 m. Na metę dobiegłam jako trzecia osoba osiągając czas 42.15. Zdobyłam I miejsce wśród kobiet, z czego jestem bardzo zadowolona.
 
Pozostali biegacze klubu Altom biegali w Modliszewku.

Wszystkim klubowiczom biorącym udział w tych biegach gratulujemy!

Pamiętajcie, że musimy zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Ruch na świeżym powietrzu pozwala nam redukować stres i napięcie. Tym bardziej każda aktywność jest wskazana w ostatnim czasie. 

Czekamy na Ciebie

Klub Altom © 2024. All rights reserved.