Kaliski Półmaraton Nocny ” Bursztynowa Hellena”

W ostatnią sobotę lipca (30.07.2022) trzech reprezentantów naszego klubu Zbyszek, Krzysiek i Maciej postanowili stanąć na linii startu IV Kaliskiego Nocnego Półmaratonu ,,Bursztynowa Hellena”.
Jak sama nazwa wskazuje start biegu zaczął się w godzinach nocnych czyli o 22:00.
Największą zmorą tych zawodów nie była oczywiście godzina biegu lecz deszczowa aura. Pogoda nie rozpieszczała i od samej rozgrzewki poprzez start, aż do samej mety biegacze musieli pobiec w strugach deszczu z wiejącym wiatrem oraz z dużą ilością kałuż na ulicach drugiego co do wielkości miasta w województwie Wielkopolskim.
 
Trasa biegu przebiegała m.in. ulicą Szlag Bursztynowy, stąd określenie nazwy półmaratonu bursztynowym.
Z historii miasta Kalisz dowiadujemy się, że „najstarsze ślady działalności ludzkiej na terenie miasta i jego okolic sięgają mezolitu. Intensywne zasiedlenie w okresie wpływów rzymskich wynikało z położenia w znaczącym punkcie „Szlaku Bursztynowego”, łączącego imperium rzymskie z wybrzeżem Bałtyku. O randze tegoż centrum osadniczego świadczy fakt, iż około połowy II wieku n.e. aleksandryjski uczony Klaudiusz Ptolemeusz w „Geografii” wymienił miejscowość „Kalisia”, identyfikowaną przez badaczy z Kaliszem. Zapis ten sprawił, że Kalisz szczyci się posiadaniem najstarszej metryki pisanej wśród miast polskich ” (źródło https://www.kalisz.pl/miasto/o-miescie/historia)
 
W Biegu wzięło udział ok. 450 osób .
Wyniki biegu naszych klubowiczów przedstawiają się następująco :
 
Krzysztof Skrzypczak  –  01:28:53 👏
Maciej Kuske                 – 01:35:06 👏
Zbigniew Tomczak        – 01:51:33 👏
 
Wielkie gratulacje za świetne wyniki, a Maciejowi dziękujemy za relację!

Czekamy na Ciebie

Klub Altom © 2024. All rights reserved.