III Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy za nami

8 stycznia odbyła się konferencja podsumowująca III Bieg z Pierwszej stolicy do Stolicy.

Przypomnijmy, że głównym organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Młodzi w Uzależnieniu z Henrykiem Januchowskim na czele oraz Klub Altom Gniezno. Nie zabrakło też wielu sponsorów, dzięki którym ten bieg mógł się odbyć.

Przedstawiamy krótki przegląd tego co się działo…

29 stycznia 2022 po raz trzeci grupa 56 biegaczy w tym aż 14 naszych Klubowiczów wzięła udział w Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy.

Biegacze mieli do pokonania dystans 296 km z gnieźnieńskiego Rynku do studia WOŚP w Warszawie. Hasłem 30. Finału WOŚP było „Przejrzyj na oczy” a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Dwa dni zmagań i warunki atmosferyczne wręcz niezachęcające do jakiejkolwiek aktywności na świeżym powietrzu. Jednak uczestnicy sztafety nie poddali się. Wyruszyli w trasę zgodnie z ideą biegu, żeby zebrać pieniądze  i wesprzeć 30. Finał WOŚP.

 

Przygotowanie takiego przedsięwzięcia wymagało sporo wysiłku. Ze strony organizatorów były to takie działania jak: wyznaczenie bezpiecznej trasy, długości odcinków poszczególnych zmian oraz strefy zmian, zaplanowanie spotkań z lokalnymi sztabami WOŚP, posiłki i noclegi dla biegaczy, odpowiednia ilość busów i samochodów dla ekipy technicznej, bluzy i koszulki na bieg. To tylko niektóre elementy, było ich znacznie więcej.

Ze strony biegaczy przygotowania rozpoczęły się również odpowiednio wcześniej. Systematyczne treningi pozwoliły na przebiegnięcie dystansu bez większych problemów.

Świetna atmosfera, bardzo życzliwi kibice na trasie, sympatyczne przyjęcie biegaczy w różnych miejscowościach zrekompensowało poświęcony czas oraz wysiłek . 

Uzyskaliśmy świetny wynik.

Kwota na eSkarbonce biegu 54 230 zł

Skarbonka WOŚP Gniezno 3540,06 zł i 11,20 euro

 

Wielkie podziękowania i wyrazy szacunku dla wszystkich Biegaczy, którzy wzięli udział w sztafecie.

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w działaniach na rzecz biegu.

Szczególne ukłony dla naszych Klubowiczów:

Joanna Stawowa

Arleta Ludwiczak

Martyna Kuske

Joanna Budasz-Kozłowska

Anita Grabowska

Joanna Wojtaszak

Przemysław Orchowski

Piotr Stefański

Maciej Kuske

Marcin Pieczątkiewicz

Andrzej Strzyżewski

Marcin Orlikowski

Krzysztof Skrzypczak

Andrzej Krzyścin

Leszek Wojtaszak

 

Dziękujemy również wszystkim, którzy dołożyli każdą złotówkę do naszej eSkarbonki i puszki WOŚP. 

 

Siema!

Photo by Wasyl

Czekamy na Ciebie

Klub Altom © 2024. All rights reserved.